Fassaadide projekteerimine

Milleks on vaja korralikku ehitusprojekti?

Kui plaanite oma maja välisfassaadi korrastada ning soojustada, siis kindlasti otsite abi asjatundjatelt, samuti kuulate ka naabrite nõu, kes selle tööga varem kokku puutunud. Otsite vihjeid ja vastava teemalisi artikleid ajakirjandusest ning internetist. Kindlasti saate tohutul hulgal informatsiooni, mille hulgast ilma abita on üsna raske leida teile vajalikku ja õiget. Kahjuks on saadava info hulgas alati väga palju ebaõiget infot ja nn “linnalegende”.

Kõik algab peale tööde planeerimisest ja projekteerimisest. Tüüpiline viga on tellida minimaalse sisuga mittemidagi kirjeldav “Eelprojekt”, mille alusel on võimalik saada kohalikust omavalitsuselt ainult Ehitusluba. Paraku see on ka kõik milleks selline “projekt” kõlbab.

Ehitaja valikul on aga väga tähtis saada tööde teostajatelt VÕRRELDAVAD hinnapakkumised. Kuid mille alusel neid küsida kui puudub korralik projekt? Korralikke jooniseid pole, süsteemi kirjeldust ja ehitusnorme mille põhjal korraldada vähempakkumine samuti mitte. Ainukesed lähteandmed mille põhjal saab ehitajatelt pakkumisi küsida on maja aadress, seinapinna ruutmeetrid ja kohaliku omavalitsuse kooskõlastuse pitsat “Eelprojektis”.

Ehitaja võib kinnitada ja endale rinnale tagudes väita, et oleme seda juba aastaid teinud ja teame kõike. Aga kui on vaja omanikul või omanikujärelvalvel kontrollida ehitustööde kvaliteeti ja nõuetele vastavust, siis pole ei süsteemikirjeldust ega jooniseid millele toetuda. Ei saa ju nõuda ei korteriühistutelt ega omavalitsuste ametnikelt kõikide ehitusnüansside ja erinevate tehnoloogiate tundmist. Ent kui tööde teostamise ajal selgub ikkagi, et ei ole tulemus selline nagu peaks. Fassaad hakkab valmis saama, hulga raha juba makstud, aga…. Ja kui halvimal juhul konflikt peaks arenema kuni kohtuvaidluseni?

Meie koostööpartner  Anmeri OÜ  pakub abi ja nõu kõikidele oma klientidele, olgu need siis ehitajad, fassaaditööde tellijad või omanikujärelvalve. Meie ja Anmeri OÜ spetsialistid on tegelenud fassaadide renoveerimis-soojustussüsteemide materjalide müügi ja ehitajate, arhitektide ning majaomanike nõustamisega juba aastast 1995. Julgeme väita, et kui üle kümne aasta tegeleda pühendunult ühe kitsa erialaga, siis kogunenud kogemuste ja õpitu põhjal saab anda pädevat nõu vastavate tööde planeerimise ning teostamise juures.

Aitame Teil koos Anmeri OÜ-ga valida maja fassaadi korrastamiseks – soojustamiseks kõige ratsionaalsema ja kestvama viisi. Pakume konsultatsiooni ja teostamiseks kvaliteetse materjalivaliku. Oleme abiks korraliku ehitusprojekti koostamisel

image_pdfimage_print