Kett on täpselt nii tugev kui tugev on tema nõrgim lüli. See kehtib ka ehitisosade hüdroisolatsioonide kohta. Kui 99,9 % katusest on tihe, siis katusekate ei täida oma funktsiooni ning konstruktsioon on ohustatud. Vastavalt Murphy seadusele on selle koha all just kalleim masin või väärtuslikuim mööblitükk. Halvem, kui defekt on nähtamatu kuni hallituse tekkeni.
Liited, läbiviigud on lamekatustel suurimaid probleeme ning on tavaliste katusekatete (SBS, APP, PVC, jm) nõrgimaid lülisid.
Vedelplastid on eelnimetatud puudustest vabad ning om alternatiiviks traditsioonilistele katusekattematerjalidele. Liited valguskuplitega, akna- ja usteprofiilidega on keevismeetodil väga raske või isegi võimatu tihedaks saada. Hädaolukorras võetakse appi ka mitmesuguseod hermeetikuid ja silikoone, mille kestvus on praktikas lühiajaline. Tihti on ka kuumutumine raske, kuna aluspind on süttimistundlik.
Vedelplastiga on võimalik omavahel kokku liita peaaegu kõik materjaliigid.
Kasutatada saab polüestri (UP) baasil , akrülaadi (PMMA) baasil kui ka polüuretaani baasil (PUR) vedelplasti. UP-ja PMMA-süsteemiga saab liite tiheduse 1 h jooksul, mis nõuavad ka vastavat professionaalset ettevalmistust. PUR-süsteemid kuivavad aeglaselt ja ühekomponentsed süsteemid on paigaldatavad ka ilma eriettevalmistuseta isetegija poolt.
Liidete näidised, mida saab vedelplastiga edukalt, kiiresti ja kindlalt tihedaks: